Apartmány Srub Javorná

Apartmány ve Srubu Javorná

Ubytování Srub Javorná  Vám nabízí dovolenou v přirozeném prostředí horských apartmánů. V rámci ubytování si můžete objednat APARTMÁN 1 (podkrovní dvoupokojový apartmán pro 2 - 6 osob a přistýlka), APARTMÁN 2 (kulatinový třípokojový apartmán pro 2 - 10 osob), nebo si můžete pronajmout oba dva apartmány najednou pro maximální soukromí a kapacitu až 17 osob.

APARTMÁN 1 (61 m2)

Podkrovní dvoupokojový A1 má vlastní vchod do zádveří s věšáky nad topením, prostornou skříní na uskladnění bot i lyží. Dále zde najdete rozkládací sušák, tipy na výlety, venkovní hry a "výdejní okénko vašich dobrot" nad soukromým posezením pod šikminou ve stínu kapradinové skalky. Ze zádveří se po dřevěném schodišti s fotogalerií Šumavy a knihovničkou dostanete do uzavřené obytné části - z hlavní místnosti je výhled do zahrady, k lesu, na louku a hory - nachází se zde rohová postel pro dva, která slouží také jako obýváková sedačka s polštáři, dále manželská postel, komoda, skříň, posezení pro 6 osob. Na hlavní místnost navazuje velký kuchyňský kout s veškerým vybavením (středně velká chladnička s mrazícím boxem, horkovzdušná trouba, indukční varná deska, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, veškeré nádobí, mycí prostředky). V apartmánu dále najdete útulný oddělený pokoj s jednolůžkem a palandou pro dva, komodou a skříní. Tento pokoj je vhodný např. pro děti nebo babičku s dědou. Děti zde naleznou deskové hry, pohádky nebo naučné knížky se šumavskou tématikou.  Naproti tomuto pokoji se vchází do koupelny s toaletou (vana, umyvadlo, wc, topný žebřík, vysoká skříňka, ručníky, toaletní potřeby).
Apartmán 1 je pokryt sítí Wifi. Atmosféru dodává moderní, avšak venkovský design - dřevěná šikmina, trámy, dřevěný nábytek, rohožě, přírodní doplňky pro děti. V hlavní místnosti a pokoji je podlaha zateplena antialergenním kobercem s protihlukovou podložkou. Polštářě a přikrývky jsou rovněž antialergenní, lůžkoviny samozřejmostí. Koberce jsou pravidelně (krome běžného vysávání) také tepovány.
I proto můžete vzít do A1 pejska :-)
Venkovní prostory, které patří pouze k Apartmánu 1 - velké posezení pod šikminou ve stínu přímo u srubu, malé "angreštorybízové" posezení na sluníčku na kraji louky, velké posezení u lesa na horské vyhlídce na tisícovky (ohnište s posezením, gril, lavička se stolem), dvě libovolná parkovací stání v uzavřeném areálu. Ostatní části dvouhektarové zahrady jsou společné s Apartmánem 2 ( "kávové" posezení před srubem,  hřiště se sítí, bylinkové záhony, louka s bludištěm, vstupy do lesa, zahradní hra Najdi skřítka, energetický kruh, stojany na kola aj.)
 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ubytování Srub Javorná Vás zve do apartmánů na Šumavě v každé roční době
na dovolenou, prázdniny, či prodloužený víkend v náruči jedinečné přírody.


V Apartmánu 1 kuchyňský kout navazuje na hlavní místnost (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Z posezení je výhled do zahrady a na hory - A1 (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Manželská postel s výhledem na noční nebe v A1 (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Jídelní stůl pro 6 osob v Apartmánu 1 vždy s čerstvými květinami (apartmány Šumava)

Z oken apartmánů můžete pozorovat srnky na louce i zajíce na zahradě (apartmány Šumava)

Oddělený pokoj od hlavní místnosti v A1 je vhodný pro děti (apartmány Šumava, Železnorudsko)

V koupelně Apartmánu 1 si po túře můžete dát relaxační koupel(apartmány Šumava, Železnorudsko)

Prostorná hlavní místnost v apartmánu 1 je zateplena antialergenním kobercem. (apartmány Šumava)

Schodiště s fotogalerií Šumavy a knihovničkou v A1 (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Zádveří Apartmánu 1 s věšáky a tipy na výlety (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Schodiště je v A1 odděleno od obytné části uzamykatelnými dveřmi (apartmány Šumava).

A1 - lednice s mrazícím boxem, mikrovlnka, konvice, indukční deska, trouba (apartmány Šumava).

Vstup ze zádveří na schodiště do podkroví střeží vítací slepice :-) (apartmány Šumava)

Zímní ráno - výhled z manželské postele na zasněžené hory v podkrovním A1 (Šumava)

Pohled z A1 na část zahrady pod první sněhovou nadílkou. (apartmány Šumava)

APARTMÁN 2 (69 m2)

Kulatinový třípokojový A2 má vlastní vchod do prostorné chodby s fotogalerí Šumavy, tipy na výlety, knihovničkou, věšáky. Zde je také prostor na rozložení sušáku či uskladnění lyží, nebo kočárku. V apartmánu se nachází tři samostatné pokoje. Pokoj č. 1 (růžový) s manželskou postelí a rozkládacím křeslem (kvalitní přistýlka) má výhled do zahrady a na hory. Je se zde prostorná skříň, věšáky a malé posezení. Pokoj č. 2 (červený) naproti koutku se hrami a pohádkami je oblíbený hlavně u dětí, ale spí zde i dospěláci - netradiční dvoulůžková palanda (pro 4 osoby), stolky na hraní deskových her, prostorná skříň, police s věšáky. Tento pokoj má opět výhled na hory a do zahrady. Pokoj č. 3 (růžový/modrý) - opět manželská postel a klasická palanda pro dva, prostorná skříň, stolek, věšáky. Kuchyňka je v tomto apartmánu samostatně oddělená od pokojů. Najdete zde posezení pro deset osob, velkou lednici a linku s veškerým vybavením (horkovzdušná trouba, indukční varná deska, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, nádobí, mycí prostředky). Z kuchyňky můžete oknem vydávat své dobroty přímo na vaši bylinkovou terasu. V apartmánu se dále nachází dvě oddělené toalety a koupelna se dvěma sprchovými kouty a dvěma umyvadly. Apartmán je pokryt síti WiFi, zařízen přírodními materiály v romantickém venkovském stylu. Vytápěn je podlahovým topením. Ve všech pokojích se nachází antialergenní přikrývky a polštáře. Ručníky a lůžkoviny samozřejmostí. Pejsek je zde vítán.
Venkovní prostory, které patří pouze k Apartmánu 2 - velké posezení na terase u srubu, menší posezení u vřesovište, velké posezení nedaleko lesa na horské vyhlídce s ohništem a grilem se stoly a lavičkami. Tři libovolná parkovací stání v uzavřeném areálu. Ostatní části dvouhektarové zahrady jsou společné s Apartmánem 1 ( "kávové" posezení před srubem, hřiště se sítí, bylinkové záhony, louka s bludištěm, vstupy do lesa, zahradní hra Najdi skřítka, energetický kruh, stojany na kola aj.)

Ubytování Srub Javorná své hosty motivuje k poznávání šumavské přírody a historie, zdravému životnímu stylu a šetrnosti vůči přírodě. Proto máte v apartmánech k dispozici Výletní knihu Srubu Javorná plnou nápadů na procházky, túry a cyklookruhy po Šumavě. Proto je v apartmánech i celém areálu kromě ohnišť přísně zakázáno kouřit.  Budete-li chtít, můžete si dopřát čaje z čerstvých bylinek ze zdejší zahrady. Šetrnost vůči přírodě podporuje ve srubu především tepelné čerpadlo, které rozvádí teplo v apartmánech  do podlahového vytápění či radiátorů a ohřívá vodu. Použité materiály, jako je smrková kulatina, izolace z ovčí vlny a technické thermo-konopí, pak v apartmánu dotváří příjemnou atmosféru horského srubu. V uzavřeném areálu je v dolní části umístěno parkoviště až pro 8 vozidel. Za srubem najdete stojan pro uzamknutí osmi kol chráněný před povětrnostními vlivy velkou šikminou střechy. Najdete zde také odpadové nádoby na třídění odpadu a opékače na buřtíky  ;-)  Co ještě najdete na zahradě se dočtete níže nebo v sekci Zahrada.


Část chodby v A2 s věšáky a fotogalerií Šumavy s tipy na výlety (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Část chodby Apartmánu 2 s čerstvým vánočním stromkem (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Pokoj č. 1 v Apartmánu 2 s manželskou postelí a rozkládacím křeslem (možnost přistýlky navíc).

Křeslo v pokoji č. 1 v A2 vhodné ke čtení (po rozložení přistýlka s kvalitní matrací)

Manželské dvoulůžko v romantickém kulatinovém Apartmánu 2 (pokoj č. 3, apartmány Šumava).

Decentní venkovský styl srubového Apartmánu 2 (pokoj č. 3, apartmány Šumava).

Posezení v oddělené kuchyňce pro deset osob ve srubovém Apartmánu 2 (apartmány Šumava)

A2 - horkovzdušná a mikrovlnná trouba, indukční varná deska, rychlovarná konvice, velká lednice

Veškeré nádobí pro plnohodnotné vaření, mycí prostředky, utěrky... (apartmány Šumava)

Červený pokoj č. 2 naproti koutku se hrami je oblíben hlavně u dětí - A2 (apartmány Šumava)

Koupelna v Apartmánu 2 - dvě umyvadla, dva sprchové kouty, ručníky, mýdla... (apartmány Šumava)

Chodba v A2 od vchodu s prostorem pro rozložení sušáku (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Červený pokoj č.2 v A2 s detailem křížení kulatiny (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Sprchové kouty v koupelně srubového Apartmánu 2 (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Chodba A2 s věšáky, vstupy na dvě wc a do koupelny (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Kvalitní matrace a lůžkoviny vhodné pro alergiky. (apartmány Šumava)

1. oddělená toaleta ve srubovém Apartmánu 2 (apartmány Šumava)

2. oddělená toaleta ve srubovém Apartmánu 2 (apartmány Šumava)

Dekorace uvnitř i kolem srubu pochází ze zahrady. (apartmány Šumava)

Výhledy ze všech pokojů - zahrada, les, hory, louka (apartmány Šumava)

Z apartmánů ve Srubu Javorná rovnou do zahrady, a nejen na terasu... ;-)

Kolem Srubu Javorná se rozkládá dvouhektarový uzavřený areál s přírodní zahradou a horskou loukou u lesa. Zahrada přirozeně navazuje na apartmány a vy tak můžete například posnídat na terese u velké skalky a bylinkového záhonu s růžemi. Ze všech oken obou partmánů se otevírá pohled na různé zahradní scenérie, ve kterých se prolínají divoké partie s udržovanými záhony venkovských květin, keřů a dřevin. Vedle růží, pivoněk, azalek a bylinek, tak můžete přivonět k šumavským chráněným orchidejím, plicníkům či prvosenkám, které na zahradě rostou zcela přirozeně. Zahrada vybízí nejen k procházkám mezi záhony, ale můžete zde také hrát hry na udržovaných travnatých plochách (přírodní hřiště se sítí, Najdi skřítka). Nasbírejte si houby a borůvky v březovém háji a večer uspořádejte pořádnou grilovačku nebo poseďte u ohně s překrásným výhledem na okolní hory (Javorná, Jedlová, Hamerský vrch...) - Každý apartmán (A1 i A2) má na zahradě několik  vlastních posezení (v těsné blízkosti srubu i na vyhlídce), vlastní ohniště i gril. V zahradě objevíte i biokoridory, ve kterých lze spatřit nejrůznější divoká zvířata. Toulejte se s dětmi bludištěm v louce a poznávejte spolu horské luční květiny a pestrobarevné motýly nebo načerpejte energii v kamenném kruhu inspirovaném keltským kromlechem. Na podzim zahrada voní a září zlátnoucím listím, a v zimě se pak nedopočítáte stop zvířat, která ji pravidelně navštěvují.

Více informací a fotografií najdete v sekci ZAHRADA...

------------------------------------------------------------------------
Ubytování Srub Javorná - apartmány Šumava se zahradou...


Oba apartmány mají více vlastních posezení, ohniště a gril (apartmány Šumava)

Posezení na vyhlídce s loukou a lesem v zádech. (apartmány Šumava)

Příjemné letní ráno provoní růže, levandule a šalvěje. (apartmány Šumava)

Bohatě kvetoucí záhony vybízí k procházkám (apartmány Šumava)

V rozlehlé zahradě se potěšíte i mnoha detaily (apartmány Šumava)

Zahradním architektem je u nás hlavně sama příroda. (apartmány Šumava)

Nejen na podzim je tu radost posedět i pohledět... (apartmány Šumava)

Zahrada u Srubu Javorná přirozeně přechází v horský les (apartmány Šumava)

Romantické bujné záhony připomenou divoké i šlechtěné rostliny.

Mnohá voňavá zákoutí čekají na vaše objevení. (apartmány Šumava)

Výhled z podkrovního A1 na bylinkový záhon a vřesoviště (apartmány Šumava)

V záplavě barev poznáte kakosty, hvozdíky i rmeny. (apartmány Šumava)

Zahrada u Srubu Javorná skrývá tajuplná zákoutí. (apartmány Šumava)

U Srubu Javorná jsou k vidění tisíce druhů rostlin. (apartmány Šumava)

Šumavské orchideje rostou na zahradě přirozeně. (apartmány Šumava)

Rozlehlost zahrady umožní pozorovat stále něco nového. (apartmány Šumava)

Ekozahradu tvoříme sami pomocí zásad permakultury. (apartmány Šumava)

Horní zahrada s panoramatickými výhledy...(apartmány Šumava)

Zahrada v horní části nabízí krásné výhledy i posezení. (apartmány Šumava)

Zakončit den můžete grilováním i táborákem. (apartmány Šumava)

Zvířátka - apartmány ve Srubu Javorná jsou i pro ně... :-)

Pejsci jsou ve Srubu Javorná vítaní, po zahradě se však mohou volně pohybovat pouze pod dozorem svých pánů. Majitelé pejsků ručí za svého čtyřnohého přítele tak, aby po něm nezůstávaly škody. Jelikož je Srub Javorná obklopen přírodou, dostáváte se u něj často do bezprostřední blízkosti volně žijících zvířat, která potřebují také klid a svůj prostor. Po dešti se večer u skalky před srubem setkáte se žabičkami, na jaře Vás v záhoně i u lesa překvapí mláďata zajíců, na podzim a v zimě pozorujete srnky dopřávající si listy šalvěje přímo ze záhonu. V zimě a předjaří hostují u srubu hejna nejrůznějších tažných ptáků. Dravce zde pak můžete spatřit po celý rok. Svoji skrýš a teritorium si na zahradě našli i hranostaj a ježek. Máte-li štěstí, můžete zahlédnout i vzácného čápa černého, jak vznešeně krouží nad svými lesy kolem Javorné. Nově se u nás také zalíbilo kmotře lišce, která srub obchází za soumraku přímo pod okny.

-------------------------------------------------------

Vlkodav nebo čivava, vemte je s sebou - i je bude bavit Šumava...
Srub Javorná - apartmány Šumava - ubytování se psem...

 

 


Srub Javorná zahřeje po túře i Vaše čtyřnohé kamarády. (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

Dovolená ve zvířecím stylu? I přesto je vezměte s sebou. (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

Na zahradě u srubu potkáte mnoho druhů zvířat. (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

Mláďata zajíců Vás mohou překvapit i v záhonech. (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

S rozedněním a soumrakem přicházejí ke srubu hosté... (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

Zastihněte z rána ospalého ježka po nočním lovu. (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

Projděte se pastvinami šumavských oveček. (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

Popovídejte si s místními obyvateli tváří v tvář... (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

Zeptejte se na cestu domorodců znalých hor. (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

Na dovolenou na Šumavu létá i Krakonošova sojka. (Šumava - ubytování se psem,, Železnorudsko)

Některá zvířata si budou chtít hrát na schovávanou. (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

Stálým obyvatelem zahrady je i otakárek fenyklový. (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

Babočka paví oko je hojným podzimním průvodcem. (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

Plachá babočka bodláková ví, které květy jsou nejsladší. (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

Z jižních oblastí přilétá také velká babočka admirál. (Šumava - ubytování se psem, Železnorudsko)

Lokalita - ubytování západní Šumava

V Královském hvozdu západní Šumavy se pod horou Javornou na zlatonosné říčce Ostružné skrývá mělké lesnaté údolí přecházející v pláň, osídlenou prvními skláři již v 15. století.  Ubytování Srub Javorná na Šumavě Vás zve k odpočinku a výletům do této tajuplné krajiny, kde se snoubí divočina hlubokých hvozdů se slunnými pastvinami, posetými králováckými dvorci a stády oveček. Klidná rekreační lokalita Javorná na Šumavě svým okolím nabízí krátké procházky, procházkové okruhy, dlouhé túry i cyklotrasy, které Vás provedou cennými přírodními lokalitami, ukrývajícími stopy staré Šumavy. V PP Kochánov, CHKO Šumava a Národním parku Šumava tak můžete na svých toulkách objevovat nejen chráněné ekosytémy luk, jezer, mokřadů či rašelinišť, ale i pozůstatky zaniklých šumavských vsí, rýžovišť zlata, skláren, hamrů a dalších památek důmyslně skrytých samotnou přírodou.

Ubytování Srub Javorná - apartmány Šumava se nachází na jižním svahu nad říčkou Ostružnou v nadmořské výšce 850 m n.m. Z apartmánů ve srubu máte pohled do dvouhektarové oplocené zahrady ve venkovském stylu s přirozenou loukou, která v horní části s výhledem na okolní hory navazuje březovým hájkem na les. Loukami s roztroušenou zástavbou a lesy vedou mnohé značené turistické trasy a cyklotrasy navazující na šumavské magistrály. V Javorné na Šumavě objevíte i staré stezky, lemované kamennými snosy zaniklých polí...

Přibližně 1,5 km od středu vísky Javorné na Šumavě najdete místní Ski areál Javorná. Ubytování Srub Javorná svým hostům doporučuje Ski areál Špičák se sedačkovou lanovkou a lyžařský areál Belveder s vleky v Železné Rudě (12 km od Javorné na Šumavě), či Ski areál Velký Javor s kabinkovou lanovkou v Bavorském lese (25 km od Javorné na Šumavě). Na běžky můžete vyrazit přímo od apartmánu ve srubu...   ;-)

Po 2 km od Srubu Javorná dojdete příjemnou procházkou (vhodnou i pro maminky s kočárky) po žluté značce k celoročně otevřené restauraci. Ve středu Javorné (1 km od srubu) najdete další restauraci
v místním hotelu. Nejbližší restaurace se nachází na nedaleké ekofarmě 600 m od srubu.
 


Srub Javorná se nachází na mírném svahu v 850 m n.m. (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Cyklotrasy v Javorné jsou mnoha typů - štěrk, půda, asfalt. (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Výhled na zdejší hory je nejkrásnější z horní zahrady. (ubytování Šumava, Železnorudsko)

Tisícová hora Javorná doplňuje horské panorama. (ubytování Šumava, Železnorudsko)

Celkový pohled na lokalitu kolem Javorné na Šumavě. (ubytování Šumava, Železnorudsko)

Cykloturistika pro milovníky nezpevněných povrchů. (ubytování Šumava, Železnorudsko)

Pod srubem vede dálková trasa - Zlatá stezka - vhodná pro cyklisty, pěší i běžkaře. (apartmány Šumava)

Hadí vrch u Javorné nabízí krásné výhledy na Šumavu. (ubytování Šumava, Železnorudsko)

Šumavský hrad Velhartice na kole od srubu jen 10 km. (ubytování Šumava, Železnorudsko)

Starobylost královácké rychty připomíná sv. Anna. (ubytování Šumava, Železnorudsko)

Horská víska Javorná je vzdálena od srubu 1 km. (ubytování Šumava, Železnorudsko)

Západní Šumava je krásně divoká. Ukážeme vám tradiční i málo známá místa. (apartmány Šumava)

Podzimní Šumava kolem Javorné na kole i pěšky. (ubytování Šumava, Železnorudsko)

Javorná je hezky uložena stranou hlavní silnice. (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Horské chalupy v okolí srubu jsou pěkně upraveny. (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Rozsáhlé území Javorné je plné králováckých dvorců. (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Lokalitě dominují tisícovky, pohled ze zahrady. (apartmány Šumava, Železnorudsko)

Mlýn na Bucharu s rybníčkem s kachničkami a nutriemi, 0,4 km od srubu (apartmány Šumava)

V zimě se protahuje od hlavní cesty až ke srubu. (Hezky upravená osada Buchar s říčkou Ostružnou)

Výhled na Javornou na Šumavě, jsou vidět i pásy živého plotu kolem pozemku u srubu.

Malebné zaniklé Zhůří u Javorné, krátká túra od srubu. (apartmány Šumava)

Síť turistických tras vás zavede do pravé Šumavy. (ubytování Šumava)

Usazení srubu v krajině (Srub Javorná - apartmány Šumava, Železnorudsko)

Cesty na Javorné voní senem a mateřídouškou. (apartmány Šumava)

Pramen řeky Křemelné v zimě dostupný na běžkách. (ubytování Šumava)

Certifikace Šumava originální produkt® a PARTNER NP Šumava

Tyto certifikace garantují kvalitu a originalitu ubytování - příjemné a přátelské prostředí, čistotu a funkčnost vybavení, deklarovaný standard ubytování odpovídá skutečné nabídce, šetrnost vůči přírodě a životnímu prostředí (šetrné nakládání s energiemi, vodou, chemickými prostředky, třídění odpadu, nekuřácké prostředí) a jedinečnost ve vztahu k Šumavě (ubytování poskytuje informace o turistických atraktivitách na Šumavě, možnostech trávení volného času, vztah k místním tradicím apod.). V apartmánu Srubu Javorná jsou vám také díky partnerství s Národním parkem Šumava k dispozici knihy, brožury, informační aktualizované letáčky, určovací klíče, přírodovědné hry pro děti a PARTNER KARTA s volnými vstupy a slevami dle nabídky NP Šumava.


Srub Javorná získal regionální značku Šumava originální produkt v roce 2014 a obhájil ji roku 2016.

V regionálních novinách Doma na Šumavě najdete i naše články s tipy na výlety ze Srubu Javorná.

Srub Javorná je PARTNER NP Šumava od roku 2017.

Šumavské knihy a hry poskytnuté partnerům NP Šumava vám spestří posezení na terase...

Národní park Šumava je naším největším národním parkem. Vyhlášen byl v roce 1991. CHKO již v roce 1963.